Albania

Albania Day After Day 24/7/365 Albania News. Your Trusted Source for Accurate and Timely Updates!
Our commitment to accuracy, impartiality, and delivering breaking news as it happens has earned us the trust of a vast audience. Stay ahead with real-time updates on the latest events, trends.

Ushtria izraelite nis sulme në pjesën qendrore të Gazës

Ushtria izraelite tha se ka filluar “aktivitet operacional” në dy zona të pjesës qendrore të Gazës, në një zgjerim të…

Xh Zh Xh Zh

Trafikonin qenie njerëzore, goditet grupi kriminal, lëshohen 20 urdhër arreste

SPAK ka goditur një grup kriminal të trafikimit të qenieve njerëzore. Operacioni ëhstë zhvilluar në bashkëpunim me Policinë e Shtetit…

K A K A

Argjentina kthehet në “fushë beteje”, protesta të shumta kundër qeverisë

Policia e trazirave në kryeqytetin e Argjentinës Buenos Aires përdori gaz lotsjellës dhe ujë për të shpërndarë protestuesit jashtë ndërtesës…

K A K A
- Advertisement -
Ad imageAd image
Latest Albania News

Euro 2024 Becomes Arena for Balkan Nationalist Score-Settling

Fans of Croatia at the Euro 2024 match against Albania. Photo: EPA-EFE/ABEDIN…

Vuk Tesija Vuk Tesija

Vlora e mbushur me turistë, interes i lartë për eksplorimin e ishullit të Saznit

Turistët në qytetin e Vlorës janë të shumtë  në nisje të sezonit…

Xh Zh Xh Zh

Apeli i dha vulën dhe logon e partisë Berishës, Alibeaj merr vendimin e rëndësishëm

Deputeti Enkelejd Alibeaj ka reaguar pas vendimit të Gjyktaës së Apelit, e…

Eda Eda

Zvicra nuk shkon më larg se barazimi ndaj Skocisë, Xherdan Shaqiri hyn në histori

Ndeshja mes Zvicrës dhe Skocisë është mbyllur në barazim 1-1. Të parët…

K A K A

Federata Gjermane i zgjat kontratën Nagelsmanit

Federata Gjermane i zgjat kontratën Nagelsmanit! Gjermania ka arritur të siguroi 2…

K A K A

Rikthimi i dialogut, “mision i pamundur” për Lajçakun

Vizita në Kosovë dhe në Serbi e Mirosllav Lajçakut, i dërguar i…

J V J V

Turkish-Albanian YouTuber Wanted in Turkey Denies Insulting Islam

Turkish-Albanian YouTuber Diamant Tema. Photo: from his YouTube channel Yer6.Turkish-Albanian writer and…

Hamdi Firat Buyuk Hamdi Firat Buyuk

Ndahet nga jeta legjenda e bejsbollit, Willie Mays

Legjenda e bejsbollit Willie Mays, i konsideruar gjerësisht si një nga lojtarët…

A M A M